+372 5349 0519

 

Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Meist ehk kuidas DIGRIS alguse sai

Tere, saame tuttavaks!
 
Meie oleme Jaane ja Karin - DIGRIS loojad ja kõige suuremad fännid.
 
Huvi käsitöökiikede vastu sai alguse interneti avarustes surfates, kui Pinterestis kangast kiikesid märkasime. Sattusime koheselt nendest vaimustusse ning pidime ka oma pisikestele, sel hetkel 6- ja 9-kuusele põngerjale, samasugused saama. Panime pead kokku ja hakkasime lõikeid välja mõtlema, millise suurusega võiks kiik olla, et pisikesed selles end mugavalt saaksid tunda. Lõiked valmis, haarasime kodus leiduvatel kangastel sabast ja väljalõikus võis alata. Meie kõige kõige esimene kiik, mis oli mõeldud katsetuseks, valmis mööbli- ja voodipesuriidest, mille aitas kokku õmmelda vändaga Singeri masin. Kiik sai valmis – päris äge! Aga siin oli kohe suur AGA – me ei saa selle masina õmbluse kvaliteedis kindlad olla! Järgmisel päeval ostsime uue masina ja sobiva kanga, sest tuhin kiike õmmelda oli nii suur. Lõpuks sai kaua oodatud kaunikene valmis – Lõbus Loomapere, mille üle me nii uhked olime... ja oleme siiani!
 
Meie pisikesed põnnid võisid nüüd kiikuda palju süda lustis. Ka sõprade lapsed said maitsed suhu ning nende vanemad, nähes, kui palju võib kiikumine lapsele rõõmu pakkuda, olid tõsiasja ees, et ka neile on koju kiike tarvis. Tellimusi hakkas tulema siit ja sealt, kuid meie olime sel hetkel veel kitsid ega tahtnud teistele õmmelda. Kuid sõbrad ei jätnud jonni meid oma soovidega pommitada ja tahtjaid aina lisandus. Mis siis ikka, teeme ära! Alustuseks võtsime ühendust Tarbijakaitsega ning uurisime, mis on need esimesed sammud, mida peaksime tegema, kui tahame kiikesid ka teistele teha. Sealt suunati meid Terviseametisse, kus saime juhtnööre kõiksugu nõuete ja standardite kohta, millele kiik peab vastama.
 
Standardeid ja nõudeid näpuga järge ajades, selgus, et meie esimene kiigeke on antud nõuetest mõne sentimeetriga väljas. Võtsime tähtsad paberid ette ja tegime uue prototüübi, kuid nüüd juba väikese disaini muutusega – lisasime külgedele kaks pulka, mis muudab DIGRIS kiiged terves maailmas unikaalseks.
 
10. aprilli varahommikul olime kärude ja kiigega Terviseameti ukse taga ja juba 13. aprill olid meil katsete tulemused käes, milles seisis protokollitud vastus, et kiik vastab kõikidele nõuetele. Katse läbiviija kiitis veel, et kiik pidas suurtele raskustele vastu (200 kg!!!) ilma ühegi õmbluse venimiseta ning varasemalt on käidud küll plastikust kiikesid testimas, kuid käsitöökiikedega ei ole veel keegi nende juurde sattunud. Päris uhke tunne oli esimene olla! ;)
 
Nüüd võisime ka lähematele sõpradele head uudist teatada ja nende beebidele kiiged õmmelda. Suusõnaline info levis kui kulutuli, huvi kiikede vastu sõpruskonnas aina kasvas ning vaikselt tekkisid juurde ka tellimused väljast poolt, mis pani mõtlema, et oleks aeg suuremalt tegutsema hakata ja oma loomingut ka teistega jagada.
 
Kus siis veel end teistele nähtavaks teha kui Facebooki kaudu, kuid millise nimega me seda teeme? Variante nimedest oli palju, kuid sobiv ei tundunud üks ega teine. Ühel hetkel seilas mõtetes meie ema nimi Sigrid – kirjutaks tagurpidi?! Oleks vist hea nimi? Mõte uitas ja uitas, kuniks sai kõva häälega välja öeldud, kuid väikese vimkaga – DIGRIS. Jah, seep’ see on – DIGRIS!
 
DIGRIS bränd sai avalikuks 2017. aasta maikuus. Selle ajaga on meie Facebook’i lehele kogunenud üle 2000 ja Instagramis üle 400 jälgija ning meil on ka toimiv e-pood www.digris.ee.
 
Kui esimesed kuud saime tellimused mõlema käe sõrmedel üles lugeda, siis tänaseks on see number tõusnud nii palju suuremaks, et järge enam pidada ei jõua. Oleme selle ajaga kinkinud mitmeid kiikesid, nii heategevusse kui ka jagamismängudes, millega ka DIGRIS oma Facebook’i lehel algust tegi.
 
Aitäh teile, armsad inimesed, et olete DIGRIS’e avasüli vastu võtnud ja meie loomingu kiidusõnadega üle puistanud!
Aitäh, et olete DIGRIS kiikesid tellinud, sest ilma teieta ei oleks DIGRIS’t!
Aitäh, et annate DIGRIS kiikede kohta tagasisidet, olgu see siis avalikult või privaatselt, meile on see väga oluline!
Aitäh kõikidele praegustele ja uutele DIGRIS kiikede fännidele ja omanikele, sest just teie hoiate meil tuult tiibades!
 
Armastusega ❤️
Jaane ja Karin